TEPSAN BASIN AÇIKLAMASI

(Read in English)

09.05.2020 Süleymanpaşa, Tekirdağ

Tepsan Tekirdağ 2019-2020 döneminde yatırımlarını arttırmaya devam ediyor.

COVID-19 ile mücadelenin üst düzeyde devam ettiği bu zorlu günlerde, Tepsan yatırımlarına hız verdi. Tekirdağ Süleymanpaşa’da 45 yıldır faaliyet gösteren Tepsan 2019-2020 döneminde istihdam, kapasite arttırma ve yeni ürün grupları ile hem büyüyor hem de ekonomiye katkıda bulunuyor.

Tepsan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Destereci yatırımları şöyle özetledi.

“Son bir yıllık dönemde Malkara Organize Sanayi Bölgesinde 8000 m2’lik yeni bir kapalı üretim alanını faaliyete geçirdik ve toplam kapalı alanımız 14.000 m2’ye çıktı. Çalışan sayımızı %15 oranında arttırdık. Araç filomuza 5 yeni araç ekledik. ”

Tepsan’ın organizasyon yenilenmesi konusunda bilgi veren Destereci şu konulara değindi. “Dış Ticaret Departmanını aktif olarak devreye aldık ve AB Ülkeleri, Balkan Ülkeleri Orta Doğu ve Sınır Ülkeleri ve daha bir çok ülke ile işbirliklerine başladık. Böylece ülkeye döviz girdisi sağlayacak hamleler yapmaya başladık.”

Kapasite arttırımını da açıklayan Destereci şu konulara dikkat çekti. “Tarım, Perakende, Gıda, Konfeksiyon gibi sektörlerin yanı sıra, Sağlık sektörü için de yeni ürünler geliştirmeye başladık. En dikkat çekici olanları ise kendi geliştirdiğimiz tek kullanımlık entübasyon ve sedye örtüsü, önlük, panço, çöp torbası ürün grupları oldu. Tüm bu ürünler ve fazlası için yeni Market Poşeti, Büzgülü Çöp Torbası, Önlük ve Panço makinalarını devreye aldık. Ayrıca mevcut olanları da revize ederek verimlilik ve kapasite arttırımı sağladık. ”

Yımaz Destereci son olarak, “Tüm çalışanlarımız ile özverili bir şekilde, ülkemizin ambalaj konusunda iç ve dış taleplerini karşılamak, istihdamı arttırmak, kapasiteyi ve ihracatı arttırmak yolu ile ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.