TEPSAN COVID-19 ile Mücadele Çözümleri

#1 Entübe Örtüsü

Çağımızın en büyük pandemi hastalığı hem ülkemizi hem dünyayı etkiledi.

Bu zor zamanların savaşçıları olan tüm sağlık görevlileri, en riskli görevleri bizleri koruma ve kurtarma adına üstlenmiş durumdalar.

Özellikle solunum cihazlarına bağlanması gereken (entübe) hastalara müdahale, hastalıkla mücadelenin en zorlu aşamalarından biri. Bu noktada sağlık görevlisi ve hasta arasında kimi zaman 10 cm’e kadar inebiliyor.

Hiçbir şeyin aynı kalmayacağı ve her şeyin değişeceği yeni düzende, bu örtünün artık sürekli olarak kullanımda kalacağını ve temel bir “kişisel koruma ekipmanı” listelerinde yer alacağını öngörmekteyiz.

Bu sebeple bu örtüyü kendi çalışmalarımız üzerine “kullan at” yapısında 150x200 cm olarak ürettik. Yetinmeyip içeriğine antibakteriyel katkı koyduk.

 

  • FİZİKSEL BARİYER

Bu durumun farkına varan dünya üzerindeki birçok sağlık görevlisi “entübe örtüsü” denilen bir şeffaf örtü ile kendilerini koruma altına almaya başladılar. Basit ama çok etkili olan bu yöntem ile hava yolu ile karşılaşılabilecek tüm kötü etkiler için sağlık görevlisi ve hasta arasına fiziksel bir bariyer konulabiliyor.

https://tepsan.com/upload/images/5e8a2b940d9ef.png

Aşağıdaki linklerde bazı uygulama videolarını bulabilirsiniz.

https://youtu.be/bzHQilygnaI

https://youtu.be/cPbytNiQkYQ

https://youtu.be/MGGVScgivHc

  • BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNE BİR NEBZE DESTEK


Tepsan olarak yaptığımız araştırma ve sosyal çalışmalar sonucunda entübe örtüsü içeriğinde antibakteriyel katkı malzemesi kullanmaya karar verdik. Böylece Hastane enfekfiyonuna yol açan STAPHYLOCOCCUS AUREUS ve yanı sıra ESCHERICHIA COLI gibi bakterilere karşı etkili olan bu katkı ile biz de bu savaşta yerimizi aldık.

 

 

  • HASTA TRANSFERİ

Enfekte olmuş hastaların hastane içi transferinde ve/veya bulundukları ortamda izole kalabilmeleri için bu örtü sedye koruma kalkanı olarak da kullanılabilir.

Aynı mantık ile antibakteriyel katkı ihtiva etmesi ve kullan at olarak üretilmiş olması birçok zorluğa göğüs gerecektir.

https://tepsan.com/upload/images/5e8a2bf706f8b.png